سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی | COBI.GOV.IR

پایان هفته پرکار معاون وزیر راه و شهرسازی

بیمارستان های سقز و تویسرکان بزودی افتتاح می شوند

دسته بندی: اخبار سازمان
معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از روند ساخت پروژه های بیمارستانی در استانهای کردستان، کرمانشاه و همدان گفت: بیمارستان های سقز و تویسرکان بزودی تکمیل و افتتاح می شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی، محمدجعفر علیزاده در پی بازدیدهای پایان هفته خود از روند ساخت پروژه های بیمارستانی در سه استان کشور، اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی بیمارستان 235 تختخوابی سقز به 95 درصد رسیده است و این بیمارستان بزودی به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی با اشاره به برگزاری جلسه با مسئولان استان کردستان و دانشگاه علوم پزشکی برای تجهیز بیمارستان 235 تختخوابی سقز، افزود: برای ساخت این بیمارستان چهار طبقه در زمینی به مساحت 3.1 هکتار با زیربنای 16 هزار و 500 مترمربع تاکنون 65 میلیارد تومان هزینه شده است و امسال نیز 27 میلیارد تومان دیگر صرف تکمیل آن خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی به ویژگی های بیمارستان جدید سقز نیز اشاره کرد و گفت: این بیمارستان بگونه ای طراحی شده است که افزون بر بخش هایی مانند اورژانس، جراحی، زنان و زایمان و اطفال با 19 تخت دیالیز و 36 تخت مراقبت های ویژه خدمات دهی مطلوبی به مراجعه کنندگان داشته باشد.

محمدجعفر علیزاده در ادامه به روند ساخت بیمارستان 154 تختخوابی تویسرکان در استان همدان اشاره کرد و اظهار داشت: این پروژه نیز که بیش از 92 درصد پیشرفت فیزیکی دارد در سال 1398 به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان با بیان اینکه ساختمان اصلی بیمارستان جدید تویسرکان 16 هزار و 200 مترمربع زیربنا دارد، افزود: در این  بیمارستان نیز پنج اتاق عمل، پنج اتاق زایمان و فضای لازم برای 21 تخت مراقبت های ویژه پیش بینی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی سپس به بازدید خود از پروژه ساخت بیمارستان 540 تختخوابی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: اعتبار مالی پیش بینی شده برای این پروژه با افزایش قابل توجه در سال جاری به 62 میلیارد تومان رسیده است.

محمدجعفر علیزاده ادامه داد: این بیمارستان 12 طبقه با 56 هزار و 500 مترمربع زیربنا درحال حاضر 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پروژه ای کاملا فعال محسوب می شود.

نظرات