سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی | COBI.GOV.IR

معاون وزیر راه و شهرسازی در همایش بین المللی تاب آوری بیمارستانها:

12 پروژه بیمارستانی امسال به بهره برداری می رسد/پیشرفت مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران به 75 درصد رسید

دسته بندی: اخبار سازمان
معاون وزیر راه و شهرسازی از به بهره برداری رسیدن 12 پروژه جدید بیمارستانی تا پایان سال 1398 خبر داد و گفت: خدمات رسانی بی وقفه فضاهای درمانی پس از حوادثی مانند زلزله از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی، محمد جعفر علیزاده در حاشیه همایش بین المللی تاب آوری بیمارستانها و مراکز حیاتی با اشاره به برنامه ریزی برای بهره برداری از 12 پروژه بیمارستانی در سال 1398 اظهار کرد: افتتاح این بیمارستانها از نیمه اول امسال آغاز شده و در حال حاضر نیز چهار پروژه بزرگ بیمارستانی مانند 235 تختخوابی بروجن، 130 تختی پارس آباد و 220 تختی بهشهر آماده بهره برداری هستند.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی با بیان اینکه 50 درصد بیمارستان های قدیمی مقاوم نیستند، افزود: بررسی ها نشان می دهد بحث مقاوم سازی این فضاها مقرون به صرفه نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیمارستان های جدید در بسیاری شهرها جایگزین بیمارستان قدیمی می شوند، گفت: خوشبختانه بیمارستان های جدید براساس آیین نامه های بروز ساخته شده و در مقابل زلزله مقاوم هستند تا جایی که اگر اعتبار لازم تأمین شود می توان فضاهای درمانی جدید بیشتری را جایگزین بیمارستان های قدیمی کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید براینکه امروزه بحث استفاده بی وقفه از بیمارستانها اهمیت فراوانی دارد، تصریح کرد: ممکن است بیمارستانی پس از زلزله تخریب نشود اما قابلیت خدمات دهی نیز نداشته باشد که باید با پیش بینی های سازه ای و غیرسازه ای برای چنین روندی تدبیر اندیشیده شود.

محمدجعفر علیزاده در ادامه به سوالی درباره روند ساخت مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران پاسخ داد و اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه به 75 درصد رسیده است و باوجود تنگناهای اعتباری کار ساخت این پروژه ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی از دستور وزیر راه و شهرسازی برای تعریف منابع جدید مالی در پروژه مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران خبر داد و اظهار کرد: اگر منابع مالی مورد نیاز پروژه تأمین شود، توان فنی تکمیل آن طی دو سال وجود دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: عملیات ساخت پروژه مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تهران بگونه ای پیش می رود که همزمان استفاده از آن نیز مقدور باشد تا جایی که طی یک سال گذشته بیش از 11 میلیون نفر از خدمات آن استفاده کرده اند.

نظرات