سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی | COBI.GOV.IR

معاون وزیر راه و شهرسازی:

بیمارستان 310 تخت خوابی بیش از 90درصد پیشرفت فیزیکی دارد

دسته بندی: اخبار سازمان
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه ساخت بیمارستان 310 تختخوابی جهرم بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، مهندس محمد جعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات عمومی و دولتی در بازدید خود از بیمارستان در دست احداث شهرستان جهرم در استان فارس افزود: این پروژه در زمان شروع به گونه ای دیگر بود و در حین اجرا تغییرات بسیاری در آن ایجاد کردیم که به عنوان مثال 12 تخت اورژانس را به 32 تخت افزایش دادیم و بیش از 54 تخت مراقبت ویژه اضافه کردیم و بخش MIR نیز به این بیمارستان اضافه شد.
وی از اضافه شدن بخش قلب نیز به این بیمارستان خبر داد و افزود: بخش قلب نیز که توسط خیر در دست احداث می باشد به این مجموعه افزوده شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این پروژه در بازه های زمانی مختلف تنگناهای شدیدی داشت که مشکل شدید اعتبار و عدم تخصیص از آن جمله اند.
مدیر عامل سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات عمومی و دولتی گفت: با توجه به مشکلی که در کشور به وجود آمده و بحث بیماری کوید 19 به مقوله احداث بیمارستانها توجه ویژه ای شده و ما از هفته گذشته شاهد تامین اعتبار این بیمارستان شدیم و طبق قانون بودجه امسال سال نهایی برای اتمام این پروژه می باشد و ما باید این بیمارستان را به اتمام برسانیم.
مهندس محمد جعفر علیزاده اضافه کرد: خوشبختانه بعد از مدتها توانسته ایم مجددا تمامی عوامل کارگاهی را فعال و تمامی مصالح و تجهیزات مورد نیاز را تهیه و خریداری کرده ایم.
وی خاطر نشان ساخت : متاسفانه بدلیل اینکه در چند ماه گذشته جهرم در وضعیت بد کرونایی قرار داشت، اکیپ ها و نیروهای کارگاهی حاضر به کار نمی شدند و کارگاه ها تعطیل بود . خوشبختانه شرایط مهیا شد و توانستیم حجم سنگینی از مصالح و تجهیزات را خریداری و در محل کارگاه دپو کنیم و اکیپ ها را جهت انجام ادامه فعالیت سازماندهی کردیم و امیدواریم شرایط کرونایی سخت نشود که ادامه کار انجام شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نقش استان در بهره برداری بیمارستان 310 تخت خوابی جهرم اضافه کرد: کارهایی که استان برای راه اندازی بیمارستان انجام دهد تامین آب، برق، گاز، مخابرات است که خوشبختانه بحث برق و گاز و مخابرات تقریبا حل شده و تنها مسئله آب مانده که ما 80 درصد اعتبار مورد نیاز را به سازمان آب منطقه ای پرداخت کرده ایم و منتظریم که مسئله آب مورد نیاز حل شود.
مدیر عامل سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات عمومی و دولتی اظهار امیدواری کرد که با حضور استاندار در این بازدید مسئله جاده دسترسی و آب و فاضلاب به جمع بندی نهایی برسیم که با اتمام بیمارستان به زودی این موارد حل شود که در افتتاح و بهره برداری مشکل نداشته باشیم.
شایان ذکر است که در این بازدید استاندار فارس ، نماینده مردم جهرم و خفر در مجلسه شورای اسلامی ، مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس و دیگر مسئولین کشوری ، استانی و محلی نیز حضور داشتند.

نظرات