سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی | COBI.GOV.IR

سفر مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی به استان خوزستان:

افزایش سرانه بهداشت خوزستان با تکمیل بیمارستان‌های ماهشهر و شوشتر

دسته بندی: اخبار سازمان
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از بیمارستان‌های شوشتر و ماهشهر در استان خوزستان از تکمیل و احداث این بیمارستان‌ها با اعتبار ۸۵۰ میلیاردتومان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان مجری‌ ساختمان‌ها و تاسیسات دولتي و عمومی علی نبیان طي سفر دو روز خود به استان خوزستان از پروژه‌های در دست مطالعه و احداث سازمان بازدید به عمل آوردند  وي با بيان اين طلب كه مطالعات بیمارستان ۲۲۷ تختی ماهشهر به عنوان اولین بیمارستان دولتی در آن شهرستان و همچنین مراحل تکمیل بیمارستان ۱۹۷ تختی شوشتر با ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی افزود پروژه ساخت بیمارستان ۲۲۷ تختی ماهشهر از سال گذشته فعال، نقشه‌ها بازبینی و به روز و همچنین مطالعات ژئوتکنیک با توجه به اهمیت خاص آن انجام شده است. با توجه به شرایط و رفتار خاک در ماهشهر که نزدیک به دریا و اراضی ساحلی است موضوع تحکیم بستر در آن منطقه باید انجام شود که در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی ادامه داد: مطالعات تکمیلی بیمارستان ماهشهر با مهندسی ارزش انجام شده که با انجام این مطالعات موفق شدیم تا هزینه‌های بهسازی را تا ۲۰ میلیاردتومان کاهش دهیم.

نبیان تاکید کرد: چنانچه تامین اعتبار به موقع و کامل انجام شود این پروژه با توجه به توان مهندسی ۳۰ ماهه تکمیل و تحویل خواهد شد. وی اعتبار پیش‌بینی شده برای تکمیل بیمارستان ماهشهر را که تنها بیمارستان دولتی ماهشهر است۵۵۰ میلیاردتومان عنوان کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از بیمارستان ۱۹۷ تختی شوشتر نیز بازید کرد و در خصوص این بیمارستان نیز اعلام کرد: بیمارستان شوشتر از اواخر سال ۱۳۹۰ شروع شده و هم‌اکنون پیشرفت ۵۵ درصدی دارد. زیرساخت‌های این بیمارستان انجام شده و حدود ۳۰۰ میلیارد اعتبار لازم است تا در موقع مقرر تکمیل و تحویل شود.

نبیان توضیح داد: در اجرای ماده ۵۶ تقاضا شده تا وام تکمیل این بیمارستان تامین و پرداخت شود و چنانچه این کمک انجام شود این پروژه بیمارستانی یک ساله تکمیل و تحویل خواهد شد.

نظرات