سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی | COBI.GOV.IR

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد

اجرای پروژه مصلی و توسعه مجلس با فرآیند HSE/ تشکیل کمیته مشترک HSEبین سازمان مجری و مرکز تحقیقات

دسته بندی: اخبار سازمان
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ضرورت دارد تا فرآیند HSE در تمامی اقدامات عمرانی و ساخت و ساز نهادینه شود از اجرای اجرای پروژه مصلی و طرح توسعه مجلس با فرآیند HSE خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد جعفر علیزاده مدیر عامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی در دومین همایش نشان تعالی HSE که امروز (یکشنبه) با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی و همچنین مسئولان شهرداری در سالن برج میلاد در حال برگزار شدن است، گفت: ورود به بحث HSE به پروژه‌های عمرانی و ساخت و ساز از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در مورد این مهم فرهنگ‌سازی‌های لازم انجام شود تا بتواند به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: معتقدم مادامی که در تعیین صلاحیت مجموعه مهندسان مشاور و پیمانکار این موضوع لحاظ نشود گام های محکمی بر نداشته‌ایم و به همین دلیل اهمیت دارد تا به این فرآیند مهم در ساخت و ساز توجه بیشتری شود.

علیزاده از تشکیل کمیته مشترکی بین سازمان مجری و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در موضوع HSE خبر داد و گفت: واقعیت این است مادامی که ماده ۴ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در کشور پیاده نشود حوادث ساختمانی در کارگاه های ساختمانی و کارگاه های عمرانی ادامه دارد و به همین دلیل بر این مهم تاکید داریم.

نظرات